Szkolenia

Spodobały Ci się moje materiały?
Chciałbyś zaprosić mnie do swojej firmy?

Oferuję dedykowane wykłady typu "security awareness" dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Są przenaczone dla każdego kto na co dzień pracuje przy komputerze. Opowiadam w nich o różnych oszustwach i atakach i pokazuję jak się przed nimi ochronić. Mogą się odbywać online lub w siedzibie Twojej firmy. Jest wiele tematów, które mogę poruszyć.

  • Popularne w Polsce oszustwa: phishing, vishing, oszustwa inwestycyjne, oszustwa na portalach społecznościowych, atak Business Email Compromise.
  • Jak się zabezpieczyć: garść szybkich porad, bezpieczeństwo pieniędzy i kart debetowych, konfiguracja routera i firmowego laptopa, bezpieczeństwo haseł, dzieci i przeglądarek.
  • Tematy powiązane ze złośliwym oprogramowaniem: skąd się bierze, jak działa, jakie są metody infekcji, jak zapobiegać atakom, czy da się rozpoznawać złośliwe załączniki, jak wyglądają zaawansowane ataki, co to jest HTML smuggling, metody persystencji.
  • Hasła i dwuskładnikowe uwierzytelnianie: jak wygląda łamanie haseł, jak działa menadżer haseł, co to jest 2FA i czy go potrzebuję, co to są klucze bezpieczeństwa.
  • Prywatność w Internecie: co to są metadane, OSINT i OPSEC, czy potrzebujemy VPN-ów, jak chronić się przed wyciekami danych, jak działa "zielona kłódeczka".
  • Inne: co to jest SPAM, cyfrowy testament, jak nie zostać słupem, co robić przy kradzieży dokumentu, historia złośliwego oprogramowania, jak wygląda walka z malwarem, jak działa BAD USB.

Zobacz moje przykładowe webinary na YouTube:

Zainteresowany? Napisz do mnie maila na [email protected].