Darmowy kurs kohortowy z podstaw bezpieczeństwa

Zobacz jak wygląda praca pentestera. Zdobądź realne umiejętności i ucz się w grupie, razem z innymi

Opublikowano 15.01.2024 18:00

tl;dr: Darmowy kurs kohortowy z podstaw bezpieczeństwa. Zobacz jak wygląda praca pentestera. Zdobądź realne umiejętności i ucz się w grupie, razem z innymi. Brzmi interesująco?

Zapisy zostały zakończone.
➡️ Powiadom mnie o przyszłych edycjach ⬅️

Na mojej grupie od 0 do pentestera na Facebooku co kilka tygodni powraca jeden temat: jak rozpocząć naukę bezpieczeństwa. W komentarzach można znaleźć wiele przydatnych podpowiedzi oraz nazwy stron, które mogą się przydać.

Z doświadczenia wiem jednak, że osoby początkujące mogą czuć się przytłoczone nadmiarem informacji. Jedni proponują witrynę A, inni kurs B, a jeszcze inni wspominają o podstawach programowania. Wiele osób boi się, że wybierze złą drogę i straci swój czas. A to sprawia, że rezygnują z dalszej nauki bo pojawia się lęk.

Brzmi znajomo?

Od kilku lat w Internecie można za darmo skorzystać z Web Security Academy. To zbiór ponad 200 ćwiczeń, które demonstrują najpopularniejsze błędy, jakie można znaleźć w aplikacjach webowych. Większość z nich zawiera rozwiązanie, również w formie filmów video. Do tego rozbudowana dokumentacja, która tłumaczy o co chodzi w każdej podatności.

To wszystko sprawia, że to świetne rozwiązanie dla początkujących. Nie trzeba niczego instalować. Wystarczy założyć konto, uruchomić przeglądarkę i zacząć się uczyć.

Ale to nie takie proste.

Tak to wygląda z perspektywy osób zaawansowanych. Ja jednak doskonale rozumiem, że gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bezpieczeństwem masz wiele pytań, na które nie znasz odpowiedzi. Nawet pozornie proste zadanie może się wydawać niewykonalne, bo brakuje Ci jednego elementu aby pójść dalej.

A gdy dopiero zaczynasz to nie wiesz czego i jak szukać. Pojawia się frustracja, zdenerwowanie, a dookoła nie ma nikogo kto mógłby pomóc. Doskonale to rozumiem i chcę Ci pomóc!

Od 0 do pentestera - kohorta

Zazwyczaj kursy w Internecie zawierają same materiały wideo, które możesz przejrzeć w dogodnym dla siebie czasie. Takie podejście do nauki ma kilka wad:

 • Samodzielnie musisz dbać o swoją motywację aby zrealizować cały materiał.
 • Nie masz jak zadać pytania jeśli natrafisz na problem.
 • Jesteś sam/sama. Nie widzisz innych osób z podobnymi problemami.

To powoduje, że wiele osób nie kończy kursów bo zawsze znajdzie się coś ważniejszego do zrobienia. Ta wolność podczas przerabiania materiałów równocześnie staje się największym problemem.

Masz 10 kursów na Udemy ale dalej żadnego z nich nie przerobiłeś/aś. Brzmi znajomo?

Nauka z Kacprem

 1. Skończ szukać - zacznij się uczyć
 • Ja przygotowuję materiały.
 • Ty rozwiązujesz ćwiczenia.
 1. Pięć spotkań na żywo
 • Nie tylko pokażę jak rozwiązać ćwiczenia.
 • Ale także wytłumaczę o co chodzi w danej podatności.
 • A do tego odpowiem na Twoje pytania.
 1. Grupa wsparcia na Discordzie
 • Koniec z szukaniem odpowiedzi z użyciem Chata GPT.
 • Zadaj pytanie na grupie i nie bój się, że ktoś odpisze: użyj wyszukiwarki.
 • Rozmawiaj z innymi na podobnym poziomie zaawansowania.
 1. Ciesz się z rezultatów
 • W tydzień przerobisz kilkadziesiąt ćwiczeń.
 • Będziesz zaskoczony/a jak wiele można się nauczyć w tak krótkim czasie.

Szybkie rezultaty w 1 tydzień

Kurs kohortowy to alternatywa dla klasycznych kursów online. Ten kurs ma Cię zaangażować.

 1. Praca w grupie.

Kohorta to inaczej grupa, którą coś łączy. W naszym wypadku poszukuję osób, które chcą rozpocząć przygodę z bezpieczeństwem.

To dlatego razem z Tobą naukę zaczyna wiele osób. Każda z nich jest na podobnym do Ciebie poziomie zaawansowania. Gdy widzisz pytania, które być może sam/sama sobie zadajesz, wiesz, że nie jesteś jedyny/jedyna.

Grupa rozwiązuje ten sam materiał i jest w stałym kontakcie ze mną - prowadzącym.

 1. Relacja

Zadawanie pytań o podstawy na grupach dla zaawansowanych powoduje odpowiedzi w stylu: "użyj wyszukiwarki".

Osobny kanał na Discordzie tylko dla uczestników kohorty eliminuje takie odpowiedzi. Wszyscy są tutaj aby czegoś się nauczyć. Nie ma głupich pytań.

Ponieważ wszyscy przerabiamy ten sam materiał w tym samym czasie, odpowiedzi może udzielać nie tylko prowadzący, ale również inni uczestnicy.

 1. Szybkie rezultaty

Kiedy widzisz, że Twoja praca przynosi efekty - rośnie motywacja i chęć do dalszej nauki. Kurs trwa tydzień. 5 dni po 2 godziny dziennie. Koniec z wymówkami, że nie masz czasu. Koniec z prokrastynacją.

 1. Mierzalny efekt

Web Security Academy mierzy Twoje postępy. Każde prawidłowo rozwiązane ćwiczenie to dodatkowy punkcik. Jest nawet ranking użytkowników.

A co więcej, swoje umiejętności możesz potwierdzić przystępując do płatnego egzaminu.

Dlaczego?

Jakiś czas temu byłem na konferencji Oh My Hack 2023. Podczas tego wydarzenia podeszło do mnie kilka osób, aby podziękować.

Okazało się, że swoją nową drogę zawodową zaczęli od oglądania nagrań moich szkoleń online na YouTube. Przestałem nagrywać te filmy bo nie cieszyły się zbyt wielką popularnością. Przynajmniej tak myślałem bazując na statystykach.

Pokazaliście mi jednak, że te filmy zmieniły życie wielu osób. Nie ukrywam, że to bardzo przyjemne uczucie.

Kohorta to po prostu ewolucja tych materiałów. Jeszcze więcej praktyki skondensowane w kilka dni + pomoc na Discordzie.

Opinie

Plan działania

Niestety, zapisy zostały zakończone.

➡️ Powiadom mnie o przyszłych edycjach ⬅️

#kurs